Medové perníčky

#

Zpět na blog

S láskou napsala: Lucie Sára

Jsem Lůca a jsem částí Včelaříme! Kromě správy e-shopu mám na starost i články, kterými vás pravidelně zásobuji! S láskou pro vás tvořím obsah, který vás tak baví! A jsem za to moc ráda.

Publikováno: 10. 11. 2022

Za chvíli tady máme Vánoce a s těmi se pojí cukroví a jedinečná vánoční atmosféra. A proto jsme si pro vás připravili recept na vánoční perníčky – jak jinak než medové.

Nebojte se, při pečení med nestihne ztratit své skvělé vlastnosti, můžete směle péct. Jeden takový recept jsme si pro vás připravili i my – jak děláme medové perníčky se dočtete níže, je to recept bez cukru, jen s medem, ale můžete část medu nahradit cukrem, nebo přidat více cukru, chcete-li mít perníčky sladší. My pečeme i pro naši malou dceru, tak se snažíme sladit méně, po cukru je totiž velký divoch.

Medové perníčky recept – k přípravě cca 3 plechů budete potřebovat:

 • 500g hladké mouky
 • 1 prášek do perníku
 • 1,5 lžičky perníkového koření (buď kupovaná rovnou směs, anebo si vytvořit z nového koření, hřebíčku, badyánu a skořice)
 • 2 lžíce kakaa
 • 50g másla
 • 2 vejce
 • 4 velké lžíce medu
 • 1 žloutek + trošku vody na potírání perníčků
honeycomb bee pollen honey bread slice wooden surface — Včelaříme!
 1. Troubu si předehřejeme na 170°C a pak si připravíme plechy s pečícím papírem. Následně jdeme na těsto – smíchejme všechny ingredience tak, jak jdou po sobě a vypracujeme si těsto. Někdo jej dává přes noc uležet do lednice – my jsme neshledali rozdílu, ale záleží na vás. Pak jej dáme na pomoučenou plochu a těsto vyválíme přibližně půl centimetru tlusté. Vykrajujeme různé tvary vykrajovátky, které doma máme. Pak pečeme v troubě 8-10 minut. Perníčky jsou velmi náchylné na spálení.
 2. Z trouby pak vytáhnete nádherně měkké medové perníčky. Ty potřeme žloutkem s troškou vody a perníček je potom pěkně lesklý.
 3. Chceme-li jej i ozdobit – můžeme vyšlehat 1 bílek + 150g moučkového cukru a 1 lžičku citronové šťávy a následně perníčky udělat ještě krásnější.

TIP VČELAŘE: využijte k přípravě medových perníčků některou z našich medových delikates — například chilli med – vaše perníčky to ozvláštní a spojení perníkového koření a chilli – to je prostě paráda! Pokud nejste fanoušky chilli, je možné do perníčků použít jiné ochucené medy, například uzený med nebo třeba med s kokosem, fantazii se meze nekladou. Ochucený med přidá perníčkům zajímavost a další chuťovou složku.

Určitě jsou to ty nejlepší medové perníčky, těsto na perníčky je měkké a následně hotové perníčky jsou také nadýchané a baští je s radostí i malé děti 🙂 (ozkoušeno)

Nejste-li milovníci medu, jde samozřejmě upéct perníčky bez medu a ten nahradit cukrem nebo jiným sladidlem. My doporučujeme například javorový sirup – dodá perníčkům další zajímavou chuť.

Někdy příště si ukážeme recept i na klasický medový perník – měkká buchta, zajímavá a kořeněná chuť a medová vůně. To máme rádi

Mohlo by vás taky zajímat:

Cheesecake z medových perníčků

Cheesecake z medových perníčků

Už se vám stalo, že jste dostali zaručený recept na medové perníčky a přestože jste dodrželi recept, postupy i všechny...

Svařák s medem

Svařák s medem

Zima je tady a s ní přichází i chladné večery, které si zaslouží zahřátí. Jedním z nejpopulárnějších nápojů pro zimní...

Medovina

Medovina

Nápoj králů nebo bohů. Mnozí si myslí, že se pod tímto názvem skrývá víno. Ano, mají pravdu, ale jen částečnou. Možná...