Svařák s medem

#

Zpět na blog

S láskou napsala: Lucie Sára

Jsem Lůca a jsem částí Včelaříme! Kromě správy e-shopu mám na starost i články, kterými vás pravidelně zásobuji! S láskou pro vás tvořím obsah, který vás tak baví! A jsem za to moc ráda.

Publikováno: 6. 12. 2022

Svařené víno je v zimních měsících velice populární. Každý si dělá svařák po svém, někdo z červeného, někdo z bílého, někdo s kořením, někdo dokonce s máslem / sádlem či jinými specialitkami. Já mám nejraději svařené víno červené anebo nealko svařák. Ale pro dnešek vám zde napíšu, jak udělat svařák doma snadno a samozřejmě s medem.

Recept na domácí svařák pro 2:

  • víno dle chuti ca 0,5l
  • skořice celá 1 ks
  • hřebíček 2ks
  • nové koření 2ks
  • badyán celý 1ks
  • med
  • citron nebo pomeranč – dle chuti

anebo máte-li náš ochucený med Vánoční – budete potřebovat pouze: víno a náš Vánoční med. Pokud byste chtěli, tak samozřejmě citron nebo pomeranč.

christmas mulled wine spices banner — Včelaříme!

Víno na svařák používám nejčastěji merlot, protože mi chutná, ale vy si vyberte, co je vám milé, protože nejlepší svařené víno je to, které vám chutná 🙂 Vše přidáme do hrnce – medu tak lžíci a máte-li náš Vánoční med, přidejte i to koření z něj a pak stačí jen ohřát a máme hotovo. Nemusíme se bát, že by med zničil dobré vlastnosti své, protože teplota nebude příliš vysoká dlouho, takže vlastně pitím svařáku děláme něco i pro své zdraví, že ano. Svařák nalijeme do našeho oblíbeného hrnečku, chceme-li, přidáme plátek citronu nebo pomeranče a hurá na něj. Možností, jak se dělá svářák, je samozřejmě více, ale tato je zkrátka „ta naše“. Jednoduchá, rychlá a dobrá.

Ochucené medy jsou super v tom, že nemusíte na nic myslet a na jednu várku svařáku máte vystaráno 🙂 a ještě vám pak zůstane dost medu, který voní jako Vánoce.

Mohlo by vás taky zajímat:

Cheesecake z medových perníčků

Cheesecake z medových perníčků

Už se vám stalo, že jste dostali zaručený recept na medové perníčky a přestože jste dodrželi recept, postupy i všechny...

Medovina

Medovina

Nápoj králů nebo bohů. Mnozí si myslí, že se pod tímto názvem skrývá víno. Ano, mají pravdu, ale jen částečnou. Možná...

Medové perníčky

Medové perníčky

Za chvíli tady máme Vánoce a s těmi se pojí cukroví a jedinečná vánoční atmosféra. A proto jsme si pro vás připravili...