Svařák s medem

#

Zpět na blog

S láskou napsala: Lucie Sára

Jsem Lůca a jsem částí Včelaříme! Kromě správy e-shopu mám na starost i články, kterými vás pravidelně zásobuji! S láskou pro vás tvořím obsah, který vás tak baví! A jsem za to moc ráda.

Publikováno: 6. 12. 2022

Zima je tady a s ní přichází i chladné večery, které si zaslouží zahřátí. Jedním z nejpopulárnějších nápojů pro zimní období je svařené víno, které svým blahodárným teplem dokonale rozehřeje tělo i duši. Ale co kdybychom tento tradiční nápoj ještě obohatili o sladký med? Svařák s medem je delikátní kombinací vína, koření a medu, která vás zaručeně pohladí po duši i jazyku. V tomto článku vám představíme jednoduchý postup, jak si připravit domácí svařák s medem.

Jak udělat svařák s medem je otázka, která může přijít na mysl mnoha z nás. Klasický svařák svařený z červeného vína je spolu s kořením oblíbenou zimní pochoutkou. Ale pokud chcete posunout chuťový zážitek o kus dál, přidání medu je tím pravým krokem. Nejenže med přidá nápoji sladkou notu, ale také mu dodá další spoustu výživných látek a blahodárných účinků.

Recept na domácí svařák pro 2:

  • víno dle chuti ca 0,5l
  • skořice celá 1 ks
  • hřebíček 2ks
  • nové koření 2ks
  • badyán celý 1ks
  • med
  • citron nebo pomeranč – dle chuti

anebo máte-li náš ochucený med Vánoční – budete potřebovat pouze: víno a náš Vánoční med. Pokud byste chtěli, tak samozřejmě citron nebo pomeranč.

Víno na svařák používám nejčastěji merlot, protože mi chutná, ale vy si vyberte, co je vám milé, protože nejlepší svařené víno je to, které vám chutná 🙂 Vše přidáme do hrnce – medu tak lžíci a máte-li náš Vánoční med, přidejte i to koření z něj a pak stačí jen ohřát a máme hotovo. Nemusíme se bát, že by med zničil dobré vlastnosti své, protože teplota nebude příliš vysoká dlouho, takže vlastně pitím svařáku děláme něco i pro své zdraví, že ano. Svařák nalijeme do našeho oblíbeného hrnečku, chceme-li, přidáme plátek citronu nebo pomeranče a hurá na něj. Možností, jak se dělá svářák, je samozřejmě více, ale tato je zkrátka „ta naše“. Jednoduchá, rychlá a dobrá.

Ochucené medy jsou super v tom, že nemusíte na nic myslet a na jednu várku svařáku máte vystaráno 🙂 a ještě vám pak zůstane dost medu, který voní jako Vánoce.

mulledwine1 edited — Včelaříme!

Tipy jak přidat med do svařáku:

  • Vždy přidejte med až na konci přípravy, kdy je nápoj teplý, ale ne vroucí. Při příliš vysoké teplotě by se med mohl ztratit a jeho cenné látky by se mohly denaturovat.
  • Pro ochucení medem můžete využít různé druhy medů, jako jsou například med s pomerančem, med s vanilkou nebo med s kořením. Vyberte si ten, který nejlépe ladí s kořením ve vašem svařáku.

Med jako delikatesa:

Pokud jste zamilovaní do medu a rádi ochutnáváte medové delikatesy, určitě zavítejte na náš e-shop, který nabízí široký sortiment vybraných medů. Tato přírodní lahůdka není jen sladkou pochoutkou, ale také skrývá v sobě mnoho léčivých látek a blahodárných účinků pro náš organismus. Přidejte med do svého jídelníčku a dopřejte si jeho jedinečnou chuť i prospěšné účinky.

Nepřekonatelný chuťový zážitek: Svařák s medem

Víno je tradiční součást svařáku a s medem se tato kombinace stává ještě lahodnější. Při prvním doušku ucítíte dokonalé spojení sladkosti medu a kořenitosti vína. Svařák s medem je nejen chutný, ale také hřejivý a posilující. Připravte si ho doma a dopřejte si jedinečný chuťový zážitek, který oslní všechny vaše smysly.

Med – dokonalá přísada pro svařák a delikatesa samotná. Vyzkoušejte jej v kombinaci s dalšími přírodními produkty a naplňte svůj jídelníček nezapomenutelnými gastronomickými zážitky.

Doufám, že vám tento článek přinesl inspiraci, jak si připravit svařák s medem. Tento oblíbený zimní nápoj je skvělou volbou pro chladné večery během svátků nebo jen tak pro prožití příjemného večera s rodinou a přáteli. Nezapomeňte vybrat kvalitní med, který dodá vašemu svařáku tu správnou sladkou notu. Přejeme vám mnoho radosti při vaření a příjemné chvíle strávené u sklenice teplého svařáku s medem.

Mohlo by vás taky zajímat:

Cheesecake z medových perníčků

Cheesecake z medových perníčků

Už se vám stalo, že jste dostali zaručený recept na medové perníčky a přestože jste dodrželi recept, postupy i všechny...

Medovina

Medovina

Nápoj králů nebo bohů. Mnozí si myslí, že se pod tímto názvem skrývá víno. Ano, mají pravdu, ale jen částečnou. Možná...

Medové perníčky

Medové perníčky

Za chvíli tady máme Vánoce a s těmi se pojí cukroví a jedinečná vánoční atmosféra. A proto jsme si pro vás připravili...