Zavíječ

crop farmer taking honeycomb from beehive

S láskou napsala: Lucie Sára

Jsem Lůca a jsem částí Včelaříme! Kromě správy e-shopu mám na starost i články, kterými vás pravidelně zásobuji! S láskou pro vás tvořím content, který vás tak baví! A jsem za to moc ráda.

Publikováno: 31. 1. 2022

Stává se, že nám někdo zavolá, že mu přestaly lítat včelky. Chvíli to neřeší. Po nějaké době se v prázdném úlu přemnoží zavíječ a zrecykluje všechno! Takhle to vypadá v procesu. V přírodě se tímto způsobem čistí opuštěné dutiny, aby byly připraveny pro nové včelstvo nebo jakékoliv další využití!

Zavíječ se dostane do úlu snadno, ale v běžném procesu si s ním včely poradí. Pokud například mají včely více nástavků, než dokážou „obhospodařit“ a některé jsou nevyužité, dostane se do nich zavíječ a může se tam přemnožit, protože včely nemají čas navštěvovat místa, kde zrovna nepracují, nestaví, nestarají se o malé včelky, matku anebo nesbírají med. Pak nastává prostor pro zavíječe. Umí napáchat spoustu škod.

245622979 3100079303645314 9053127894610266555 n — Včelaříme!
Zavíječ

Stejně tak se může objevit v rámcích, které nepoužíváme, je třeba tomu předcházet a rámky patřičně dezinfikovat a starat se o ně tak, aby se do nich zavíječ nedostal. Ale ve zdravém včelstvu, v úle, kde se všechno jenom hemží, se zavíječ nepřemnoží, včely si s ním poradí a zatočí s ním.

Mohlo by vás taky zajímat:

Zachraňte včely

Zachraňte včely

Se společností EPRIN jsme kamarádi a spolupracujeme na projektu Zachraňte včely! Už jste o něm slyšeli? Je to unikátní...

Včelí vosk

Včelí vosk

Svíčka ze včelího vosku! Na fotce je krásně vidět, jak je důležité se k vosku chovat velmi opatrně a s respektem....

Propolis

Propolis

Propolis je dalo by se říci takový přírodní lék včel. Vzniká tak, že včela sbírá pryskyřici a společně s výměšky svých...